A Kondor-klán felépítését az olasz Cosa Nostra ihlette, azonban nagyban eltértem tőle. (Nem is kívánok most párhuzamot állítani a fiktív és valódi szervezet között, viszont ha felfedezed a hasonlóságot, az nem a véletlen műve. 😁)
A Kondor-klán maffia, azonban nem a hétköznapi értelemben vett bűnbanda. A tagjai nem azért lépnek be, mert a társadalom perifériájára szorultak, és az egyetlen lehetőségük a szervezett bűnözés. Sokkal inkább azért, mert a klán behálózza az egész országot, a hétköznapok része, hatással van a politikára, közéletre, az állami szervek működésére. Olyannyira, hogy az igazságszolgáltatásban is rengeteg a klántag, így a klán égisze alatt végzett bűncselekmények biztosan büntetlenül maradnak (legalábbis az állami bíróság előtt). A klán zavartalan tevékenységét a korrupt állami szervek rendszeres kenőpénzért cserébe elnézik.
A Kondor-klán úgy működik, mint egy kicsi feudális állam az államban. A tagok többnyire azért lépnek be, mert megéri. A kormány és a rendfenntartás elbukott a civilek szemében, azonban a klántagsággal biztonság, hasznos ismerősök, jó állások és némi hatalom jár együtt. Mindezekből fakadóan az alacsony beosztású klántagok teljesen hétköznapi emberek, és nem vérszomjas, antiszociális hajlamú bűnözők. Ők a munkatársak, akiket valamilyen polgári állás fűz a klánhoz, azonban részt vesznek az illegális tevékenységekben, úgy, mint kábítószer kereskedelem, védelmi pénz szedése, esetleges leszámolások, stb. Feltétlen engedelmességgel és hűséggel tartoznak elsősorban a vezér, másodsorban a felettük álló kapitány iránt.
Mivel a Kondor-klán rendkívül népes, így a városokban a szervezést a kapitányok végzik. Ők felelnek az új klántagok toborzásáért, a meglévők tevékenységének megszervezéséért, felügyeletéért, és a kisebb nézeteltérések rendezéséért. A kapitányok általában anyagilag függenek a Kondor családtól ugyanis a legtöbbjüknek civil állásra van a Betra Holdings Limitednél, a Kondor család cégénél. Ezek mindig jól fizető pozíciók, magas beosztással és presztízzsel, ami garantálja a kapitányok hűségét és támogatását.
A ranglétrán egy kevésbé behatárolt helyet foglalnak el a vezér belső körének tagjai. Ezek a klántagok személyes, Kornelius esetében baráti kapcsolatban állnak a vezérrel. Nincs kimondottan nagyobb hatalmuk, mint egy kapitánynak, azonban a vezér leghűségesebb embereiként és testőreiként jelentős befolyásuk van a klán belső ügyeire.
Gyakran a klánkatonák közül kerülnek ki, akik a klánon belül egy katonai szervezet. Kiképzést kapnak, a dolguk a klán területeinek védelme, elsősorban az Alfardo-klán tagjaitól. A katonákon belül egy kisebb "elit alakulat" az Orvvadászok. Az ő feladatuk az Alfardo-klán tagjainak felderítése és kivégzése.
A második legmagasabb pozíció a klánban a jobb kéz, a vezér főtanácsosa. Kornelius sokáig erősen támaszkodik első jobb kezére, mivel jóval idősebb és tapasztaltabb nála, azonban szívesen kikéri a belső köre véleményét is.
A klánt a vezér irányítja. Korlátlan hatalma van, minden klántag engedelmességgel tartozik neki. A vezér élet és halál ura a Kondor területeken, és köszönhetően a Kondor család anyagi hátterének, az emberek döntő többségének a megélhetése függ a jóindulatától. A vezér a klán megalapulása óta örökléssel jut a pozícióhoz, az rendszerint apáról fiúra száll. A kapitányok egyetértése szükséges a vezér kinevezéséhez. Általában nincs olyan kapitány, aki tiltakozni merne, de elméletileg ehhez joguk van. Az is elképzelhető, hogy a kapitányok összefognak a vezér ellen, "kiállnak mögüle", és lemondásra kényszerítik, de erre még nem volt példa.
Ha van bármi kérdésed a klánnal vagy a világgal kapcsolatban, akkor írd meg nekem bátran itt a kommentekben, vagy Facebookon.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése